„Łączy nas Prezydent – łączy nas Polska”
zaproszenie do ogólnopolskiej kampanii społecznej


Szanowni Państwo,
Polki i Polacy, 

W roku 2020, bez zuchwałości, ale też bez lęku, z okazji zbliżających się wyborów o najważniejszy urząd w państwie – urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, my obywatele, zjednoczeni w tej jednej sprawie, ponad podziałami, we współpracy z wszystkimi otwartymi umysłami, przedstawicielami różnych środowisk, w ufności i nadziei nie ustając w poszukiwaniu szans i odpowiedzi na to, co nas łączy, tworzy wspólnotę wartości, serdecznie Państwa zapraszamy do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Łączy nas Prezydent – łączy nas Polska”.

To prawdopodobnie jedyna tego typu i tak szeroka, oddolna i apolityczna kampania w Polsce, w której my wszyscy, obywatele możemy otwarcie, w duchu szacunku i tolerancji zabrać głos, aby świadomie i odpowiedzialnie podejmować decyzje w czasie wyborów prezydenckich 2020 roku. I każdych kolejnych o najważniejszy urząd w państwie. To właśnie przypomina i mówi nam ta kampania. Uświadamia, edukuje, sprawia, że czujemy się ważni. Że nasz głos ma moc i jest wysłuchany. Że jesteśmy tu, obywatele, najważniejsi.

Aby razem spojrzeć w przyszłość i odpowiedzieć na pytanie, jakiego chcemy Prezydenta Rzeczypospolitej? Jakiej wizji Polski chcemy, na jakich fundamentach chcemy ją dalej wznosić, w jakiej Polsce chcemy żyć? Dla nas i przyszłych pokoleń Polek i Polaków, naszych dzieci.

Nie tylko liderzy opinii z pierwszych stron gazet a my wszyscy, zwykli obywatele musimy wrócić do społecznej i politycznej aktywności – interesując się, głosując, kandydując, wspierając odpowiedzialnych liderów, których poglądy podzielają. Trzeba ich do tego przekonać, zachęcać, inspirować. Trzeba nas obudzić. Tak pojawi się iskra, światło dla naszej przyszłości, dobrego życia w ufności, godności, nadziei. Tak rozumiemy naszą obywatelską misję, bo czujemy się współodpowiedzialnymi za kształtowanie życia obywatelskiego i postaw społecznego zaangażowania. Za przyszły kształt Polski. Właśnie poprzez taką kampanię, w szerokim dialogu społecznym, włączając wszystkie grupy, środowiska i regiony naszego kraju.

Bo nic nie jest dziś tak potężne, jak pytanie, którego czas nadszedł. Pytanie w sprawie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do odpowiedzi której zostaliśmy wszyscy zaproszeni. Aby odpowiedzieć na to jedno, najważniejsze pytanie tej kampanii: „Łączy nas Prezydent, który…?”

W odpowiedzi na pytanie „Łączy nas Prezydent, który…?” w kilku słowach, jednym zdaniem warto zwrócić uwagę na przykład na to, jakimi wartościami powinien się kierować Prezydent Rzeczypospolitej? Czego oczekujemy od Prezydenta jako dobrego gospodarza? Odpowiedzialnego przywódcy? Męża stanu? Jakiego Prezydenta życzymy Polakom, życzymy sobie? Odpowiedź w formie pisemnej lub krótkiego wideo nagrania prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wypowiedź nie może naruszać niczyich dóbr osobistych, ranić uczuć, dobrych obyczajów.

W oczekiwaniu na odpowiedź, pozostaję z poważaniem.

Z wyrazami szacunku

Jarosław Waśkiewicz

organizator kampanii społecznej „Łączy nas Prezydent”
prezes klubu i ogólnopolskiej społeczności  „Marka jest kobietą”
przewodniczący Rady Ekspertów, redaktor naczelny Biznesnafali.pl


DODATKOWE INFORMACJE I PRZYDATNE LINKI KAMPANII:


Kampania „Łączy nas Prezydent – łączy nas Polska”:
kampania społeczna, edukacyjna, niezwiązana i niefinansowana przez żadną partię polityczną.
Mówi o wadze i powadze urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, nie faworyzuje żadnego nazwiska.

Zasięg:
ogólnopolski i ponadnarodowy

Target:
Polki i Polacy w Polsce i poza granicami

Profil na Facebook
https://www.facebook.com/laczynasprezydent 

Strona www kampanii
www.laczynasprezydent.pl 

Zaproszenie, Manifest kampanii, drogowskaz społeczny Prezydenta RP:
Do przeczytania i pobrania w zakładce: Do pobrania

Oficjalny hasztag kampanii:
#łączynasPrezydent #łączynasPolska

Hasztag pomocniczy:
#świadomiewybieramprezydenta #prezydentRP

Nakładka na zdjęcie profilowe Facebook
https://www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=2537898929612838

Włączające aktywności w ramach kampanii:
www.laczynasprezydent.pl/wlacz-sie

Osoba prowadząca:
Jarosław Waśkiewicz
organizator kampanii społecznej „Łączy nas Prezydent”
prezes klubu i ogólnopolskiej społeczności  „Marka jest kobietą”
przewodniczący Rady Ekspertów, redaktor naczelny Biznesnafali.pl

Kontakt email: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W odpowiedzi na pytanie „Łączy nas Prezydent, który…?” w kilku słowach, jednym zdaniem warto zwrócić uwagę na przykład na to, jakimi wartościami powinien się kierować Prezydent Rzeczypospolitej? Czego oczekujemy od prezydenta jako dobrego gospodarza? Odpowiedzialnego przywódcy? Męża stanu? Jakiego Prezydenta życzymy Polakom, życzymy sobie? Odpowiedź w formie pisemnej lub krótkiego wideo nagrania prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Wypowiedź nie może naruszać niczyich dóbr osobistych, ranić uczuć, dobrych obyczajów.

Początek strony